Kraków w czasie II Wojny Światowej

Trasa „Kraków w czasie II wojny światowej” to idealna propozycja na zorganizowaną wycieczkę dla grup szkolnych oraz miłośników historii XX wieku, którzy chcą poznać ten okres w dziejach Krakowa z profesjonalnym przewodnikiem. W trakcie zwiedzania zobaczysz najważniejsze muzea i zabytki związane z okupacją hitlerowską, poznasz wiele interesujących historii związanych z II wojną światową.  Zwiedzisz również teren getta krakowskiego i zapoznasz się z dziejami Żydów krakowskich w czasie okupacji.

Odkrywanie historii Krakowa czasu okupacji rozpoczniesz z naszym licencjonowanym przewodnikiem w jednym z najnowocześniejszych muzeów w Krakowie – Fabryce Emalii Oskara Schindlera, gdzie w oryginalnym budynku administracyjnym fabryki w nowatorski sposób prezentowana jest wystawa „Kraków – czas okupacji 1939–1945”. Następnie przejdziesz na Plac Bohaterów Getta, który jest nietypowym pomnikiem – memoriałem upamiętniającym męczeńską śmierć i deportację tysięcy Żydów. Dowiesz się, co oznaczają znajdujące się tutaj krzesła, a następnie oglądając Aptekę pod Orłem, usłyszysz niesamowitą historię Tadeusza Pankiewicza. Przy ulicy Lwowskiej i Limanowskiego zobaczysz zachowane fragmenty murów getta, przewodnik pokaże Ci także, gdzie znajdowała się brama główna i Judenrat oraz najważniejsze budynki w gettcie. W dalszej części zwiedzania odwiedzisz pomnik ofiar Holocaustu na ulicy Szerokiej, tzw. „Planty żydowskie” i Wawel – siedzibę Generalnego Gubernatora Hansa Franka. Dowiesz się więcej o tym, gdzie znajdowało się najgorsze więzienie gestapo, jak wyglądał Rynek Główny w czasie okupacji, do którego teatru chodzili Niemcy. Warte zwiedzenia jest również Collegium Novum, do którego udasz się w następnej kolejności.  Miało tam miejsce słynne Sonderaktion Krakau. Zwiedzanie zakończysz na ul. Pomorskiej 2, gdzie  podczas II wojny światowej znajdowała się siedziba gestapo. Wejdziesz do zachowanych do dziś cel dawnego aresztu gestapo – oraz zwiedzisz wystawę Krakowianie wobec terroru 1939–1945–1956.     

Jeśli interesują Cię czasy i wydarzenia z okresu II wojny światowej, koniecznie wybierz się na zwiedzanie tej trasy. Przewodnik Kraków zaprasza.

Czas zwiedzania: 3 – 5 h

 

Comments are closed.