Szlak krakowskich świętych i błogosławionych

zamknij

W trakcie wycieczki po szlaku krakowskich świętych i błogosławionych, będziesz miał możliwość zwiedzić z naszym przewodnikiem najstarsze i najpiękniejsze kościoły Krakowa oraz krużganki klasztorne, aby poznać nie tylko ich historię i architekturę, ale przede wszystkim opowieści i legendy o nich.. Zobaczysz miejsca, gdzie spoczywają doczesne szczątki – relikwie świętych związanych z Krakowem. 

Twoje zwiedzanie Krakowa śladami krakowskich świętych i błogosławionych rozpocznie się przy Bazylice św. Floriana. W kościele dowiesz się, dlaczego ów rzymski żołnierz został patronem Krakowa oraz usłyszysz niesamowite legendy o pożarach i upartych wołach. Zobaczysz Kościół św. Marka, gdzie czczony jest bł. Michał Giedroyć, Kościół Reformatów, gdzie znajduje się sanktuarium św. Kazimierza oraz Kościół Karmelitów na Piasku, gdzie zobaczysz „stópkę św. Jadwigi”.  W Bazylice Mariackiej  przy pięknym krucyfiksie Slackera dłuta Wita Stwosza usłyszysz opowieść o Światosławie Milczącym – patronie dobrej spowiedzi, natomiast w Kolegiacie św. Anny przy konfesji św. Jana Kantego, posłuchasz o rozbójnikach, dzbanie i cudownym zamienieniu wody w mleko. W Bazylice Trójcy Świętej u Dominikanów nasz przewodnik opowie Ci o życiu i działalności św. Jacka, a w Bazylice św. Franciszka z Asyżu o bł. Salomei, bł. Anieli Salawie i św. Maksymilianie Marii Kolbe. W drodze na Wawel odwiedzisz Kościół oo. Bernardynów, by poznać niesamowitą historię św. Szymona z Lipnicy. W Katedrze Wawelskiej odwiedzisz Konfesję św. Stanisława oraz zobaczysz relikwie św. Jadwigi i dowiesz się ciekawych informacji na temat Czarnego Krucyfiksa. Nasz Profesjonalny przewodnik pokaże Ci również Bazylikę na Skałce – miejsce kultu św. Stanisława, Kościół św. Katarzyny i Małgorzaty, gdzie czczona jest św. Rita i bł. Izajasz Boner oraz Kościół Bożego Ciała, w którym usłyszysz o św. Stanisławie Kaźmierczyku. Zwiedzanie zakończysz w Łagiewnikach. W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, poznasz historię św. Faustyny Kowalskiej, natomiast w Sanktuarium św. Jana Pawła II postać Wielkiego Polaka Papieża.

Zapraszamy wszystkich turystów przyjeżdżających do Krakowa na wycieczkę po tej trasie z naszym licencjonowanym przewodnikiem!

Czas: 3-4h Koszt: 250-300 zł

Wybrana trasa

  1. Kościół św. Floriana
  2. Kościół Mariacki
  3. Kościół św. Anny
  4. Kościół Franciszkanów
  5. Kościół Dominikanów
  6. Skałka
  7. Kościół Bożego Ciała

Kontakt

KraKkos – licencjonowani przewodnicy po Krakowie

Katarzyna Kos-Maciuk

phone +48 781 96 37 49
+48 733 55 00 02

e-mailkrakkospl@gmail.com

Google+

Dane firmy:
KraKkos Katarzyna Kos-Maciuk Usługi przewodnickie
ul. Tadeusza Szafrana, nr 5A, lok. 34
30-363, Kraków
NIP: 6772273178

Napisz do nas:
Mapa strony Projekt i realizacja: handslab.pl 2014