Podgórze

zamknij

Podgórze to dzielnica z  bogatą historią i fascynującymi miejscami, którą polecamy wszystkim turystom zwiedzającym Kraków. Nasz profesjonalny przewodnik zapozna Cię z zabytkami sięgającymi czasów legendarnego władcy Kraka, nowoczesnymi krakowskimi muzeami, podgórskim Street artem i architekturą. Spacerując po Podgórzu zobaczysz urokliwe zakątki,  miejsca gdzie rodziła się polska niepodległość i zapoznasz się z historią krakowskiego getta. Różnorodność Podgórza sprawia, że nie możesz pominąć tego miejsca na mapie Krakowa.

Zwiedzanie Podgórza rozpoczniesz na Rynku Podgórskim, głównym placu dzielnicy, nad którym góruje wzniesiony w tzw. stylu nadwiślańskim przepiękny kościół św. Józefa. Nasz profesjonalny przewodnik pokaże Ci, w którym miejscu zatrzymał się Fryderyk Chopin oraz niespotykaną rzeźbę jelenia. Spacerując XIX-wiecznymi bulwarami wiślanymi zobaczysz most zakochanych – Kładkę Ojca Bernatka oraz nowatorsko zaprojektowany gmach Ośrodka Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora „Cricotecka” z zabytkowym budynkiem Elektrowni Miejskiej. W trakcie wycieczki z przewodnikiem po Krakowie poznasz historię krakowskiego getta, zobaczysz gdzie znajdowały się bramy i najważniejsze budynki getta, oraz gdzie zachowały się oryginalne fragmenty murów getta. Usłyszysz historię Placu Bohaterów Getta i Apteki Pod Orłem. W trakcie zorganizowanej wycieczki z przewodnikiem będziesz mógł zwiedzić Fabrykę Emalie Oskara Schindlera, a także znajdujące się przy niej Muzeum Sztuki Współczesnej (MOCAK). W dalszej części trasy odwiedzisz najstarszą część Podgórza, zobaczysz znajdujące się w zabytkowym Zajeździe pod św. Benedyktem Muzeum Podgórza, Stary Cmentarz Podgórski i Kopiec Kraka – niezwykły kurchan z VII wieku. Następnie nasz przewodnik Kraków przybliży Ci historię kościoła świętego Benedykta i Fortu Benedykt. Zwiedzanie zakończysz w malowniczo położonym XIX-wiecznym Parku Bednarskiego, gdzie uprawiał czary Mistrz Twardowski.

Zapraszamy wszystkich turystów na zorganizowaną wycieczkę po Krakowie. Zwiedźcie Podgórze z licencjonowanym przewodnikiem.

Czas: 2-4h Koszt: 200-300 zł

Wybrana trasa

  1. Kopiec Kraka
  2. kość. Św. Benedykta
  3. Fort Benedykt
  4. Park Bednarskiego
  5. Plac Niepodległości

Kontakt

KraKkos – licencjonowani przewodnicy po Krakowie

Katarzyna Kos-Maciuk

phone +48 781 96 37 49
+48 733 55 00 02

e-mailkrakkospl@gmail.com

Google+

Dane firmy:
KraKkos Katarzyna Kos-Maciuk Usługi przewodnickie
ul. Tadeusza Szafrana, nr 5A, lok. 34
30-363, Kraków
NIP: 6772273178

Napisz do nas:
Mapa strony Projekt i realizacja: handslab.pl 2014