Podziemia Rynku

na szlaku europejskiej tożsamości Krakowa
zamknij

Nasz profesjonalny przewodnik po Krakowie pokaże Ci szlak turystyczny po podziemiach krakowskiego Rynku Głównego. Jest to jedna z najnowocześniejszych atrakcji miasta, którą warto zwiedzić zarówno przyjeżdżając do Krakowa ze zorganizowaną wycieczką, jak i samemu. W muzeum tym w przystępny i ciekawy sposób, za pośrednictwem  multimediów i oryginalnych zabytków archeologicznych, przewodnik przybliży Ci realia średniowiecznego Krakowa. Dzięki eksponatom poznasz różne aspekty życia codziennego mieszkańców średniowiecznego miasta.

Zwiedzanie trasy z przewodnikiem rozpoczniesz przy Sukiennicach, w których znajduje się wejście do Muzeum Podziemia Rynku Głównego. Schodząc około cztery metry poniżej płyty Rynku, przekroczysz „kurtynę czasu” i w tym miejscu rozpoczniesz poznawanie trasy. Na ekspozycji przewodnik pokaże Ci tzw. świadki archeologiczne (warstwy kulturowe), obiekty znalezione podczas badań archeologicznych (trakty drożne,  średniowieczne monety, przedmioty codziennego użytku, biżuterię średniowieczną) oraz makiety, filmy, prezentacje i wizualizacje. W trakcie zwiedzania dowiesz się, co kiedyś znajdowało się w miejscu dzisiejszego Rynku Głównego, przejdziesz się po średniowiecznym cmentarzysku oraz z pomocą przewodnika zważysz się na średniowiecznej wadze. W jednym z miejsc w Muzeum  Podziemia Rynku będziesz mógł spojrzeć spod płyty Rynku Głównego na Bazylikę Mariacką. W trakcie zwiedzania zapoznasz się z historią Kramów Bogatych i wejdziesz do ich piwnic, gdzie przewodnik pokaże Ci średniowieczny strój mężczyzny i kobiety,  oraz przedmioty związane z cechami rzemieślniczymi: zamki do drzwi, słynne ciżemki, dziecięce zabawki, zestaw biżuterii damskiej oraz zdradzi najskrytszy sekret średniowiecznej medycyny.

Zapraszamy zarówno turystów indywidualnych, jak i zorganizowane wycieczki do poznania trasy z naszym profesjonalnym przewodnikiem.

Czas: 1-1,5 h Koszt: 80 zł

Wybrana trasa

  1. Podziemia Rynku

Kontakt

KraKkos – przewodnicy po Krakowie

Katarzyna Kos-Maciuk

phone +48 781 96 37 49
+48 733 55 00 02

e-mailkrakkospl@gmail.com

Google+

Dane firmy:
KraKkos Katarzyna Kos-Maciuk Usługi przewodnickie
ul. Tadeusza Szafrana, nr 5A, lok. 34
30-363, Kraków
NIP: 6772273178

Napisz do nas:
Mapa strony Projekt i realizacja: handslab.pl 2014