Szlak Noblistów

nie tylko dla miłośników literatury!
zamknij

Trasa Szlakiem Noblistów jest idealna nie tylko dla grup szkolnych, czy miłośników literatury ale także dla każdego turysty, który chce poznać sekrety życia naszych wybitnych twórców. W trakcie spaceru z naszym profesjonalnym przewodnikiem poznasz ulubioną kawiarnię Wisławy Szymborskiej oraz zwiedzisz poświęconą jej wystawę. Przewodnik po Krakowie pokaże Ci gdzie lubił spacerować Czesław Miłosz oraz w którym kościele słuchał mszy. Odwiedzisz również miejsca spoczynku  naszych wielkich poetów.

Wycieczkę rozpoczniesz na ul. Krupniczej 22 przy Domu Literatów. Będziesz mógł usłyszeć interesujące informacje o życiu towarzyskim i kulturalnym środowiska literackiego powojennego  Krakowa, które toczyło się w Domu Literatów, gdzie od 1948 roku mieszkała Wisława Szymborska. Zwiedzisz na Placu Szczepańskim  wyjątkową wystawę „Szuflada Szymborskiej”, która znajduje się w zabytkowej Kamienicy Szołayskich. Przewodnik Krakó pokaże Ci równieżniezwykłą ekspozycję, na której prezentowane są osobiste przedmioty Poetki, oddające jej charakter i osobowość, oraz zamiłowanie do sztuki i kolekcjonerstwa. Odwiedzisz Dzielnicę uniwersytecką z Wydziałem Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego znajdującym się na ulicy Gołębiej 16, gdzie studiowała Szymborska oraz siedzibę „Tygodnika Powszechnego” na ulicy Wiślnej 12, z którym współpracowała. Miejsce to związane jest również z Czesławem Miłoszem, który przez wiele lat na łamach „Tygodnika Powszechnego”  publikował swoje wiersze. W dalszej części trasy odwiedzisz z licencjonowanym przewodnikiem klimatyczną kawiarnię „Prowincja”, w której organizowane są spotkania z literatami i artystami a Wisława Szymborska lubiła udzielać tu wywiadów.  Podczas zwiedzania odwiedzisz kamienicę przy ul. Bogusławskiego, gdzie mieszkał Czesław Miłosz oraz kościół świętego Idziego, gdzie słuchał mszy, a także miejsce jego spoczynku w Krypcie Zasłużonych na Skałce. Wycieczka po trasie Szlakiem Noblistów zakończy się na Cmentarzu Rakowickim, gdzie w rodzinnym grobowcu została pochowana Wisława Szymborska.

Jeśli jesteś zainteresowany zwiedzeniem tej niesamowitej trasy, zapraszamy do skorzystania z usług naszego przewodnika po Krakowie.

Czas: 3-5 h Koszt: 250-350 zł

Wybrana trasa

  1. Rynek Główny
  2. ul. Bogusławskiego
  3. Kawiarnia Prowincja
  4. Kościół św. Idziego
  5. Skałka
  6. Cmentarz Rakowicki

Kontakt

KraKkos – licencjonowani przewodnicy po Krakowie

Katarzyna Kos-Maciuk

phone +48 781 96 37 49
+48 733 55 00 02

e-mailkrakkospl@gmail.com

Google+

Dane firmy:
KraKkos Katarzyna Kos-Maciuk Usługi przewodnickie
ul. Tadeusza Szafrana, nr 5A, lok. 34
30-363, Kraków
NIP: 6772273178

Napisz do nas:
Mapa strony Projekt i realizacja: handslab.pl 2014