Wzgórze Wawelskie

Zamek Królewski i Katedra
zamknij

Wzgórze Wawelskie – siedziba polskich władców, to miejsce, które powinien zobaczyć każdy turysta odwiedzający Kraków.  W trakcie zwiedzania Wzgórza Wawelskiego nasz profesjonalny przewodnik po Krakowie w interesujący sposób zapozna Cię z historią najważniejszych zabytków związanych z historią Polski – Katedrą Wawelską, dziedzińcem Zamku Królewskiego oraz Smoczą Jamą. Z tarasu widokowego na Wzgórzu Wawelskim będziesz mógł podziwiać wspaniałą panoramę Krakowa.

Zwiedzanie trasy z przewodnikiem rozpoczniesz u podnóża Wzgórza Wawelskiego u wylotu ulicy Kanoniczej, gdzie roztacza się wspaniały widok na Zamek Królewski. Wejdziesz na Wzgórze Wawelskie historyczną drogą, przez Bramę Herbową i Bramę Wazów. Nasz przewodnik opowie Ci, czym są cegiełki wawelskie oraz przybliży historię pomnika Tadeusza Kościuszki.  W czasie wycieczki zwiedzisz z przewodnikiem Królewską Katedrę miejsce koronacji i pochówku polskich  królów i królowych. Zobaczysz najstarsze sarkofagi królewskie. Wejdziesz z przewodnikiem na Wieżę Zygmuntowską, by zobaczyć i dotknąć serca Dzwonu Zygmunt. Zwiedzisz z przewodnikiem krypty z grobami władców, bohaterów narodowych, jak Tadeusz Kościuszko, czy Józef Piłsudski  oraz wieszczów narodowych. W trakcie zwiedzania usłyszysz o perle renesansu – Kaplicy Zygmuntowskiej oraz o Krypcie św. Leonarda, gdzie Karola Wojtyła odprawił prymicyjną mszę. Udasz się przewodnikiem na dziedziniec Zamku Królewskiego,  gdzie poznasz historię siedziby królów Polski oraz dowiesz się, gdzie jest słynny Czakram wawelski.
Następnie przewodnik pokaże Ci panoramę Krakowa z widokiem na Sanktuaria w Łagiewnikach, klasztor Kamedułów na Bielanach i Kopiec Tadeusza Kościuszki.  Wejdziesz z przewodnikiem do Smoczej Jamy by u stóp Wzgórza Wawelskiego zobaczyć pomnik Smoka Wawelskiego i usłyszeć legendę o Smoku Wawelskim.

Jeśli wybierasz się do Krakowa sam lub ze zorganizowaną wycieczką, wybierz się na zwiedzanie Wzgórza Wawelskiego z naszym profesjonalnym przewodnikiem.

Czas: 1,5-2 h Koszt: 150-200 zł

Wybrana trasa

  1. Kaplica Zygmuntowska
  2. Dziedziniec
  3. Smocza Jama

Kontakt

KraKkos – przewodnicy po Krakowie

Katarzyna Kos-Maciuk

phone +48 781 96 37 49
+48 733 55 00 02

e-mailkrakkospl@gmail.com

Google+

Dane firmy:
KraKkos Katarzyna Kos-Maciuk Usługi przewodnickie
ul. Tadeusza Szafrana, nr 5A, lok. 34
30-363, Kraków
NIP: 6772273178

Napisz do nas:
Mapa strony Projekt i realizacja: handslab.pl 2014